רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
רכב חשמלי

הרבה אנשים מודעים כיום לזיהום האוויר ועוברים לשימוש ברכב חשמלי


איריס לקנר
פורסם: 7/4/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית רכב חשמלי

  

רכב חשמלי

 

כאשר עולה המושג של רכב חשמלי הכוונה היא לרכב מונע-מצבר בו משתמשים באנרגיה האצורה בחבילת מצברים. בכלי רכב חשמלי קיים שימוש במנוע חשמלי במקום מנוע עם בעירה פנימית.

 

 

כלי רכב חשמלי נחשב ליעיל יותר מבחינת ההספק לעומת כלי רכב בעל מנוע בעירה. רכב חשמלי אינו פולט עשן ומייצר מעט מאוד זיהום (במידה וטוענים את המצבר בסוג כלשהו של אנרגיה מתחדשת.) על פי רוב, כלי הרכב החשמליים הם בעלי יכולת האצה טובה מזו של כלי רכב רגילים.

רכב חשמלי נכלל היום בכל האספקט האקולוגי הצובר תאוצה. כלומר :  מכוניות חשמליות נחשבות ל"מכוניות ירוקות" המביאות להפחתת התלות בנפט ובכך מקטינות את התחממות הגלובאלית. יתרון נוסף של רכב חשמלי הוא בכך שהוא שקט יותר מרכב מונע דלק הגם שרכב חשמלי אינו פולט אדים רעילים.

 

הבעיות המרכזיות של כלי רכב חשמליים הן: מחיר גבוה יחסית, מרחק נסיעה קצר בין טעינות מצבר, זמן טעינה ממושך ואורך מוגבל של חיי המצבר.

היכולת המוגבלת לאמץ את כלי הרכב החשמליים יוחסה היסטורית לבעיות אלו, הנפתרות בהדרגה באמצעות שיפורים טכנולוגיים תמידיים בטכנולוגית הסוללות. חברות הרכבים הגדולות : "ג'נרל מוטורס", "הונדה", "פורד" ו"טויוטה" יצרו בשנות ה-90 כלי רכב חשמליים כיוון שאולצו לעשות זאת על ידי מדינת קליפורניה.

 

בארץ עלה לאחרונה הרכב החשמלי למודעות הציבור, לאור החשיפה המסיבית לה זכה מיזם הרכב החשמלי המקודם על ידי שי אגסי והעידוד הגדול שקיבל המיזם מרשויות המדינה – עידוד שעשוי להפוך את ישראל למשתמשת רצינית ברכבים חשמליים כבר בתחילת העשור הבא.

 

אגב, פרט טריוויה מעניין : אם חשבתם לרגע שרכב חשמלי הוא טכנולוגיה עתידנית, קחו בחשבון את העובדה כי הכרכרה החשמלית הראשונה נולדה בשנות ה-30 של המאה ה-19.

 

טרנד הרכב החשמלי עומד להתחזק בישראל ובעולם. כבר כיום יש מגוון רחב של כלי רכב חשמליים, החל מכלי רכב מסחריים קלים ועד למכוניות ספורט מרשימות בעלות ביצועים מדהימים. ניתן להניח כי הרכב החשמלי העתידי יציע מבנה שונה מהמכוניות שרואים היום בנוף המקומי, בעלות מנוע חשמלי בכל גלגל ומנוע בעירה פנימית אשר ישמש כגנרטור לשעת חרום. יש למה לחכות...

 

banner
אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים