רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מוסך

ביקור במוסך לא תמיד חייב לעשות לכם מיגרנה וכאב ראש איום! פשוט הכינו את עצמכם מראש וזכרו כי אתם זקוקים לטוב ביותר לרכב שלכם


איריס לקנר
פורסם: 7/4/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מוסך

  

מוסך

 

להגיע למוסך עם הרכב הוא דבר שחייב להיעשות כל פרק זמן מוגדר לטובת הרכב, בטיחותו ותקינותו. מי שלא צריך להגיע למוסך בגלל תקלה או תאונה, חלילה, מגיע כדי לקבל טיפולים שוטפים או לפני העברת הרכב טסט פעם או פעמיים בשנה – על פי וותק הרכב.

אז מה קורה במוסך כאשר לוקחים לנו את הרכב לטיפול.. כלשהו ? מהיכן נולד מושג ה"טיפול 10,000" וכיצד אפשר להרגיש בטוחים ?

 

 

טיפול 10,000 מוכר כטיפול בו שולחים את הרכב אל מוסך בכל פעם שהרכב סיים תפוקה של 10,000 ק"מ. המוסך מקבל את הרכב ומעביר את הרכב בדיקות מקיפות וטיפולים לפי הצורך רגע לפני שהוא יוצא לדרכו לעוד קילומטראז' נוסף.

בפועל, עולה כי טיפול 10,000 הוא שם קצת מטעה, שכן לפעמים מספר קילומטרים מסוים הוא לא מדד טוב לשאלה האם צריך לשלוח את הרכב אל מוסך לטיפול.  התשובה הרבה יותר מורכבת מכך וישנם גורמים שונים כמו סוג הרכב, היצרן, והזמן שחלף מאז מוסך כלשהו טיפל ברכב אשר צריכים להילקח בחשבון. דבר אחד שמומלץ לעשות תמיד הוא לברר אצל יצרן הרכב מתי כדאי לרכב לעבור טיפול מקיף במוסך. זוהי בדיוק הסיבה שמוסכים לא מעטים המירו את מושג ה – 10,000 במושג טיפול תקופתי.

 

יש טיפול ויש החלפת חלקים. גם כאן מומלץ להציץ בהוראות היצרן ולבדוק מהי התדירות המומלצת להחלפת החלקים השונים ברכב כי ישנם חלקים הדורשים החלפה בסוג רכב אחד כל 10,000 ק"מ, ובסוג רכב אחר היכול להיות עמיד יותר, תידרש החלפה רק לאחר 50,000 ק"מ.

זהו מקום בו אלמנט הזמן משחק תפקיד חשוב ביותר, שכן המלצות היצרן כמעט ואינן רלוונטיות למכוניות ישנות מאוד, וכמעט בכל ביקור תקופתי אצל מוסך תזדקקו להחלפה של מרבית השמנים, נוזלים, פלאגים ויתר החלקים.

 

אילו חלקי רכב זוכים להתייחסות בטיפול תקופתי במוסך הגם שיש חשיבות לבדוק אותם תמיד ?

• מצת (פלאג): תפקידו ליצור ניצוץ, המאפשר את ניצול הדלק בתא הבערה. בעת ההחלפה ניתן להסיק מסקנות לגבי צריכת הדלק ומצב הרכב לפי מצבו של המצת (לדוגמה בלאי המצת).

• מסנן אוויר: מוחלף במידת הצורך או עובר ניקוי. תפקידו לסנן את האוויר המשמש את מנוע הרכב.

• מסנן דלק: תפקידו לסנן דלק ותדירות החלפתו משתנה.

• שמן מנוע: מוחלף כל טיפול תקופתי. סוג השמן נקבע לפי המספרים המופיעים על האריזה, המעידים על מידת הצמיגות, וכן אם הרכב מונע בדיזל או בנזין.

• מסנן שמן: מוחלף גם הוא כל טיפול תקופתי.


מכאן שמעבר להחלפת חלקים של הרכב, מוסך יחליף גם נוזלים מסוימים וזהו דבר שאין לזלזל בחשיבותו, שכן כל אחד מהם שומר על חלק חשוב מאוד ברכב, בין אם מערכת הבלימה, ובין אם חימום הרכב או מניעת בלאי.


בדיקה תקופתית היא לא משחק ילדים

בדיקות רכב במוסך המציעות מחירים מגוחכים עד כדי חשודים, בדרך כלל אכן חשודים, ואינם כוללים בדיקות מקיפות וראויות, המתבצעות אצל מוסך מורשה ומוכר.

מוסך המבצע בדיקה תקופתית בודק את כל חלקי הרכב הקריטיים החל מלוחית הרישוי הקדמית ועד האחורית עם דגש גבוה על בטיחות.

 

 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים