רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
ליסינג

ליסינג - העסקה המשתלמת ביותר לקניית רכב למשך שלוש השנים הקרובות


איריס לקנר
פורסם: 7/4/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית ליסינג

  

ליסינג

 

למי שטרם מעודכן, ליסינג (שכר מכר) הוא הסכם מימון לרכישת רכב וציוד.
עסקת ליסינג היא, למעשה, מקבילה לעסקה של השכרת רכב רק לתקופה ארוכה של 3 שנים לכל הפחות
.

 

הגידול בשנים האחרונות בנושא ליסינג החל עם ההטבות שהוענקו לעובדי חברות היי-טק, שנבעה מהצורך להעניק לעובדי החברה הטבות כאלו ואחרות מעבר לשכר.

 

איך זה קורה הלכה למעשה ?

חברת הליסינג רוכשת את הרכב עבור החברה המעוניינת לחכור את הרכב עבור העובד.תמורת "השכרת רכב" לתקופה ארוכה וחברת ההי-טק מקבלת את הרכב לרשות העובד. במקביל, משלמת  חברת ההיי-טק תשלומים חודשיים עבור "השכרה ארוכת טווח" לאורך כל התקופה. לרוב תקופת ליסינג היא ל - 3 שנים אבל קיימות חבילות והסכמים ארוכי טווח יותר מכך. בתום תקופת הליסינג מאפשרות חברת ההיי-טק לרכישת הרכב על ידי החברה החוכרת ולרוב במחיר הנמוך ממחיר המחירון הנקוב של הרכב.

כאשר אין המדובר בחברה מעסיקה הנותנת את הרכב, אלא, באדם פרטי שקונה רכב בליסינג, בסוף תקופת הליסינג יכול הלקוח להחליט אם לרכוש את המכונית ולהשאירה ברשותו, במידה וכן הלקוח ישלם סכום שנקבע מראש בחתימת ההסכם (אופציית רכישה) ובמעמד תשלום האופציה הרכב עובר לבעלות הלקוח.

אספקט נוסף יפה בליסינג הוא שנשמרת גם הזכות להחליף את הרכב בסוף תקופת השכירות לרכב מתאים יותר לטעם החדש, המשתנה במשך הזמן עם ראיית דגמי רכב חדשים יותר .

 

לליסינג שני יתרונות עיקריים : הראשון הוא בעובדה שהעסקה מוכרת כהוצאה לכל דבר ועניין ולא כהשקעה והשני הוא הקלה על תזרים המזומנים על-ידי פריסת התשלום למספר רב של חודשים במקום רכישה בסכום גבוה. עבור עסק היתרון הוא בכך שעסקת ליסינג מאפשרת לעסק לממן את כלי רכבו, מבלי לפגוע במסגרת האשראי שלו (אובליגו).

 

במסגרת עסקאות ליסינג, קיימות שתי אפשרויות נפוצות: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני.

ליסינג מימוני הוא כאשר הלקוח מקבל רכב , משלם עליו תשלום חודשי ומתחזק אותו בעצמו. בתום התקופה הרכב עובר לבעלות הלקוח עם אופציית רכישה נמוכה מאוד.

ליסינג תפעולי הוא כאשר המדובר בתשלום חודשי גבוה יותר, הכולל בתוכו את תחזוקת  הרכב לפי מס' ק"מ קבוע מראש לתקופה מקסימלית של 36 חודש. בסיום התקופה הרכב חוזר לחברת הליסינג.

 

 

יש אפילו מי שיטען כי העניין היחידי המבדיל בין קניית רכב רגילה לבין שכירתו בליסינג הוא פסיכולוגי, המתמצה אולי רק בהרגשה הרגעית של בעלות - בגינה אין צורך לשלם יותר ובטח לא להרגיש את הצורך שרכב חייבים לקנות. 

banner
אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים