רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא רכבים

רכבים בכותרות מה קדם למה: ההתעניינות של הציבור ואולי אף אובססיית רכבים מצידם היא זו שגרמה לפריחה בקרב המדיה המוקדשת לנושא רכבים (מגזיני

איילה
פורסם: 1/27/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית רכבים

 

רכבים בכותרות

מה קדם למה: ההתעניינות של הציבור ואולי אף אובססיית רכבים מצידם היא זו שגרמה לפריחה בקרב המדיה המוקדשת לנושא רכבים (מגזיני רכבים מקצועיים למנויים, מדורי רכבים בעיתונות העסקית, אתרי רכבים ומדורי רכבים בכל האתרים המובילים ועוד), או שמא אותה מדייה היא זו שחיזקה שפיתחה ו/או חיזקה את האובססיה לרכבים בקרב הציבור? לא ניתן לדעתבוודאות. מה שכן ניתן לומר זה שגם הביקוש למדיית רכבים וכן הביקוש לכלי רכב חדשים כמשושמיש, שניהם כעת בשיא.

האם גברים תמיד אהבו רכבים ורק לא יכלו להרשות לעצמם?
 

גברים תמיד התרשמו מרכבים ובתקופות בהן רכבים הפכו למצרך לכל כיס ולא רק לעשירים ומיוחסים, ברגע שהמחירים של רכבים הפכו ריאליים כולם החלו לרכוש רכבים. גברים אשר רוכשים לעצמם רכבים חדשים יקרים ובעיקר רכבי שטח (4 על 4) מרגישים כאילו שהם זכו בלוטו... הם מסתובבים על הכביש בביטחון עצמי של מלכי הכביש. הקשר בין גברים בכל ובפרט בין גברים ישראליים לרכבים הוא תופעה! אם נכנסים לפורום של טיולי ג'יפים, ספורט אתגרי או טיולים בארץ וקוראים מה גברים כותבים על המכוניות ובעיקר על הג'יפים שלהם, נראה כאילו הם אוהבים את הרכב ודואגים לו ואפילו קשורים אליו יותר מאשר אל האישה. יש קשר חזק בין רכבים לגברים וכיום, כשאין מלחמות קיומיות ואין לאנשים באמת סיבות לדאוג, ההתעסקות ברכבים היא בשיאים חדשים.

האם נשים תמיד אהבו רכבים רק שלא נתנו להן רישיון (או לצאת מהמטבח)?
 

רכבים ונשים זה כבר לא סיפור אהבה ובוודאי שלא סיפור אהבה אובססיבי אבל נשים החלו לחדור לשוק העבודה, ללמוד, לפתח קריירה, לעבוד, לנהל חיים אינטנסיביים של בית, משפחה, עבודה, חברים, תחביבים ועוד. העצמאות הזו דורשת ניידות ולכן אין כיום אישה עובדת שלא מחזיקה רכב משל עצמה. נשים אשר מתקדמות בארגון מתחילות להחליף רכבים פרטיים ברכבי חברה בהתאם לוותק ולמעמד שלהן כך שבסופו של דבר זה הופך משתלם.

האם המדיה המוקדשת לנושא של רכבים באה בעקבות הביקוש או יוצרת או לפחות מדרבנת אותו?
 

שאלה של ביצה ותרנגולת. בעבר העיתונות התרכזה בעיקר בחדשות (פוליטיקה, אקטואליה, ענייני היום...). לאט לאט, העיתונות ובכלל התקשורת הכתובה החלה לפנות לעוד תחומי עניין וכיום כמעט כל העיתונים המובילים מקדישים מקום נכבד לכלכלה / עסקים ושוק ההון לצד נישות שמעניינות את הציבור: תרבות, ספורט, רכבים, אופנה ועוד. נראה לנו מובן מאליו הקדשת עמודים שלמים (מדורים או טורים) לטובת נושא התחבורה ובפרט רכבים אבל לפני כמה עשורים זה לא היה קיים. לא רק העיתונות מפנה מקום נכבד לנושא רכבים, האינטרנט מפוצץ באתרים ופורטלים המוקדשים למאמרים, כתבות, פורומים, מודעות ועוד של רכבים חדשים כישנים, טיפים לרוכשי רכבים, מחירון, השוואות מחיר וכל מה שקשור ברכבים וזאת בנוסף על מגזינים (ירחונים ושבועונים) המוקדשים כולם לתחום הרכב.
 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים