רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
רכב

האם משתלם לקחת רכב מהעבודה? אם מקום העבודה שלכם מציע לעובדיו רכב בליסינג שווה לכם לחשובעל זה אבל שימו לב - לא שווה לכם לקפוץ על המציאה!


איילה
פורסם: 11/11/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית רכב

 

האם משתלם לקחת רכב מהעבודה?

אם מקום העבודה שלכם מציע לעובדיו רכב בליסינג שווה לכם לחשובעל זה אבל שימו לב - לא שווה לכם לקפוץ על המציאה! עדיין לא. לפני שאתם נענים בחיוב או שוללים את ההצעה על הסף, חשוב לעשות בירור בכדי לוודא אם לכם אישית זה משתלם. להלן כמה כלים שיסיעו לכם לקבל החלטה בדבר השכרת רכב ליסינג דרך מקום העבודה.

השכרת רכב דרך ליסינג כאשר יש לכם רכב משלכם:
 

עבור אנשים אשר נמצאים בתהליך של מעבר מעבודה לעבודה כאשר במקום העבודה הקודם הם נהנו מהסעות או מהפריווילגיה של רכב חברה, עבורם האופציה היא ברורה - כן לשכור רכב בליסנג מטעם מקום העבודה כי גם אם ההוצאות הן גדולות (ועל כך עוד נרחיב), אם אין לכם רכב ואתם צריכים עכשיו להוציא כמה עשרות אלפי שקלים עבור רכישת רכב ולאחר מכן מייד להכנס לרוטינת תשלומי: ביטוחי חובה, דלק, אחזקה שוטפת וכיו"ב - זו הוצאה גדולה מידי בבת אחת. כמובן שמי שהורגל שעומד לרשותו רכב של החברה יתקשה לבצע את השינוי בחייו ורכישת רכב כיום היא הוצאה לא קטנה ולא נטולת סיכונים כאשר מדובר על רכב יד שניה.

השכרת רכב מליסינג מתי זה משתלם?

ראשית כל, כשמדובר על השכרת רכב בליסינג מטעם העבודה לא מדובר על דרך אחת בלבד. לכל חברה ולכל תאגיד יש חוקים ומדיניות משלו כך שחשוב לבדוק מה מקום העבודה שלךמציע ובעיקר - מה הוא לא מכסה כאשר מדובר על השכרת רכב בליסינג. כעקרון, השכרת רכב בליסינג משמע מורידים לך סכום גבוע (לא מבוטל) מהברוטו. עבור מי שמרוויח ברוטו גבוה, זה באעל חשבון המיסים באופן חלקי כך שזה משתלם עבור מי שהברוטו שלו אינו גבוה כי המשכורת איננה גבוהה או מאחר והוא מקבל בונוסים בנפרד, זה כבר סיפור אחר. שנית, חשוב לברר את התנאים להשכרת רכב חברה: האם יש הגבלה בתעריך הדלק (אם לא, ואם יש לכם הוצאות גבוהות על דלק כי אתם גרים רחוק ממקום העבודה, השכרת רכב דרך ליסינג היא פיתרון אידיאלי עבורכם).

השכרת רכב דרך מקום העבודה משתלמת עבור מי שאין לו כוח ואין לו את הסבלנות להתעסק בשלל העיסוקים סביב רכב (ביטוח, מוסך, טסטים וכו'). השכרת רכב היא פתרון לאנשים עסוקים ביותר.

השכרת רכב מליסינג - מתי זה פשוט לא משתלם?
 

כאשר יש לכם כבר רכב, אותו רכשתם יד ראשונה או שניה ואםתמכרו אותו זה אומר שאיבדתם מההשקעה (הרי אתם תמכרו אותו בפחות ממה שקניתם אותו גם אם הוא במצב מצויין). כאשר אתם לא גרים רחוק ממקום העבודה וההוצאות שלכם על דלק אינן גבוהות ובעיקר כאשר לא נרשמו תאונות ותביעות מהביטוח כך שהתעריפים אותם אתם משלמים על ביטוחי חובה הם נמוכים. במקרים אלו, ההטבות של חברות המעניקות כרטיסי תדלוק לא בדיוק פונות אליכם.

כמו כן, לא כדאי לשכור רכב דרך ליסינג בחברה בה אינכם רואים את העתיד, לפחות העתיד הקרוב. באם אתם לא סגורים על עצמכם או מתכננים שינויים בקרוב, התחייבות לרכב משמשע - יהיה לכם קשה יותר להתנתק ויהיה לכם קשה לעבור תקופת צינון בלי רכב ולכן לא כדאי למכור רכב שבבעלותכם תמורת רכב זמני.


 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים