רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא מחירון רכב

כל מה שרציתם לדעת על מחירון רכב: מה זה מחירון רכב? את מי משרת מחירון רכב? היכן ניתן להשיג מחירון רכב? והאם זהו ה'תנ'ך' של עולם הרכב? כל

איילה
פורסם: 1/27/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מחירון רכב

 

כל מה שרציתם לדעת על מחירון רכב:

מה זה מחירון רכב? את מי משרת מחירון רכב? היכן ניתן להשיג מחירון רכב? והאם זהו ה"תנ"ך" של עולם הרכב? כל זאת ועוד במאמר הבא אשר מיועד לעשות סדר במונח "מחירון רכב".

מה זה מחירון רכב?
 

מחירון רכב כשמו כן הוא, הוא המדריך או עומדן המכירים של רכבים על פי שנת ייצור, דגם, בעלויות, נפך מנוע ועוד. כאשר אנשים רוצים למכור את הרכב שלהם או לחילופין לקנות רכב, הם ישר ניגשים למדריך - מחירון רכב ומתייישרים מולו.

למי מיועד מחירון רכב?
 

מחירון רכב מיועד לציבור הרכב. כל מי שמעוניין לקנות רכב, למכור רכב, סוכני ביטוח המתבקשיםלקבוע עלות רכב על מנת להנפיק פוליסות ביטוח לרכב וכו'. סוכנים, מתווכים,אספנים ועוד, כולם ממתינים בכיליון עיניים לעדכון מחירון רכב שנתי בכדי לדעת מה קורה בשוק. גם יצרניות הרכבים עצמן בודקות מחירון רכב על בסיס קבוע כאשר מחלקות השיווק לוקחות לתשומת ליבן את מצבו של הרכב (הדגם הוא היצרן) עבורו הן עובדות ומנסות לנתח את המצב שלו על פי הישגי השנה. מחירון רכב הוא לפעמים הדרך הטובה ביותר עבור יבואנים או משווקים לזהות בעיות או להיפך, ביקוש רב וכן לראות מה ערכו של הרכב בשוק הרחב ולא כפי שנקבע במשרדי החברה.

מחירון רכב באינטרנט:
 

מחירון רכב באינטרנט הוא ללא ספק המצאה מבריקה ואחת החשובות. המחירון, אשר זמין לכל אחד בכל פינה בארץ, בכל יום מימות השבוע ובכל שעה, מאפשר לאנשים לעסוק בפעילות של איתור רכב או פרסום רכב למכירה בכל רגע פנוי. כמו כן, האינטרנט מאפשר עדכון שוטף מידי כמה חודשים ואף שבועות כך שהאינטרנט תמיד יהיה מדוייק ועדכני יותר מכל חוברת המתפרסמת. האינטרנט אף מאפשר לגולשים מנועי חיפוש ומערכות סינון אישיות כל שניתן יהיה להגדיר סוגי רכבים, דגמים, שנות יצור, היקפי מנוע וכו' ולראות רק את האופציות הרלוונטיות. כלי סינון זה חוסך זמן רב בעיקר בקרב מי שמחפש אחר רכב יד שניה והאמינות שלו היא גבוהה שכן אתרי אינטרנט אינם משרתים גוף מסחרי זה או אחר. פרוטל רכב נועד לתת במה לכל מי שזקוק לפלטפורמה כדי לקנות או למכור רכב.

מחירון רכב - זה רק צעד ראשון בפעילות המסחרית של קניית או מכירת רכב:
 

כפי שצויין תחילה (למרות שלא חודד מספיק) מחיר מחירון הוא רק נקודת התחלה. מחיר מחירון של רכב קובע פחות או יותר טווח מחירים על פי שיקולים כגון: דגם המכונית, שנת יצור, נפח מנוע ועוד - מדובר על פרמטרים אובייקטיביים ואילו אין לשכוח כי רכבים אשר נמצאים אצל אנשים אינדיווידואליים הם במצבים שונים בתכלית. ישנם פרמטרים נוספים המניעים את ערך הרכב מעל ואף הרבה מתחת למחיר מחירון: מספר הקילומטרים אותם ביצע האוטו, מספר התאונות וסוג התאונות בהן הרכב היה מעורב ועוד. לעיתים, מועד בו עבר האוטו טסט לשנה משפיע, אם האוטו בדיוק עבר טסט והוא במצב מצויין, לא עבר הרבה קילומטרים ביחד לשנת היצור ולא היה מעורב בתאונות, ערכו יהיה גבוה באופן משמעותי מדגם זהה בבדיוק אשר היה מעורב בתאונות, אשר מועד הטסט שלו קרוב ואשר צבר קילומטרז' רב ביחס לשנת היצור שלו.
 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים