רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא מוסך

לא רואים מוסך? מכירים את הביטוי 'לא רואה מוסך'? בחלומות שלכם! האדם היחיד שלא רואה מוסך הוא זה שמסתמך על תחבורה ציבורית (הלא מתקדמת במדינ

איילה
פורסם: 1/27/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מוסך

 

לא רואים מוסך?

מכירים את הביטוי "לא רואה מוסך"? בחלומות שלכם! האדם היחיד שלא רואה מוסך הוא זה שמסתמך על תחבורה ציבורית (הלא מתקדמת במדינה שלנו) וחוסך מעצמו את הטרחה סביב אחזקת רכב וביקורים תכופים ב"מוסך". אה כן, יש עוד טיפוס שלא רואה מוסך - נשים שמפקידות את האוטו שלהן, לקראת ביקורת מוסך בידי הבעלים. אבל זהו, אין דבר כזה להיות בעל רכב ולא לראות מוסך. כל הפרסומות שמשודרות כיום באמצעי התקשורת, פרסומות המבטיחות לכם שאם תקנו את הרכב מהייצרן הזה והזה או את הדגם החדש הזה והזה לא תראו מוסך... אין דברים כאלה!

מכוניות חדשות המיוצרות כיום אצל מיטב היצרניות הבינלאומיות (מדובר על המותגים המובילים כגון: וולוו, מרצדס, טויוטה ועוד), המיוצרות במפעלים של הייצרניות בכל רחבי העולם תחת פיקוח ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של ייצור רכבים, אכן לא נועדו לראות מוסך. המכונית לא נועדה לראות מוסך הבעיה היא שאותה מכונית חדשה לא עומדת באולם תצוגות ומפגינה את האיכות והעמידות שלה אלא שהיא עולה על הכביש ושם, שם היא נתקלת בבעיות השולחות אותה היישר אל מוסך בקרבת מקום וזאת על אף העובדה שהיא ממש לא אמורה לראות מוסך.

גם הרכבים הטובים, הבטוחים, האיכותיים והעמידים ביותר על פי כל קנה מידה עולמי מגיעות, מה לעשות לאישפוז במוסד הנקרה מוסך וזה לא בגלל שום בגם במכונית זה בגלל פגמים באנשים הנוהגים במכוניות.

החל מתרבות הנהיגה הפרועה במדינת ישראל, דרך מערכת תשתיות תחבורה לקויה (שאמנם מתפתחת בשנים האחרונות ללא ניכר אבל עדיין...), כל אלו מכינים את התשתיות לתאונות כביש מרובות המובילות מכוניות למפגש אישי עם מוסך לעיתים קרובות. התשתיות בארץ הן עד כדי כךלאאופטימליות אבל אם תוסיפו לזה גורם סיכון נוסף שהוא הצפיפות בחניונים והעדר מקומות חניה בערים מרכזיות (בעיקר בתל אביב רבתי), תראו איך מכוניות רואות גם רואות מוסך וזהלמרות שאפילו לא התניעו אותן.

מה שנטען כאן במאמר זה הוא שהמכוניות המיוצרות בימינו, מתוכננות בכפידה ומיוצרות תחת הסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר. מכוניות לא אמורות לראות מוסך, פרט לביקורתהשנתית לתקינות הרכב (טסט לרכב) אבל הן מגיעות ואף מתאשפזות לטיפולים ארוכים במוסכים וזאת בעקבות תנאים חיצוניים שמקורם בכל סיבה אחרת פרט לרכב עצמו. אין הרבה שניתן לעשות בכדי למנוע מפגש עם מוסך, פרט ללנהוג זהיר ובטוח מהצד שלכם אבל חשוב להבין כי תחזוקה נכונה של רכב, שמירה עליו מפני סכנות ומפגעים וכמובן, המנעות מנהגים לא יציבים, שמירת מרחק בחניונים ובעיקר שמירת מרחק על כבישים (בין אם מדובר על כבישים מהירים ובין אם מדובר על צומת פקוקה). פרט לכך, אין שום הבטחה שלחברת יבואני רכב או של יצרניות רכב כי "לא תראו מוסך". זו הבטחה שלא ניתן לקיים ואין מה להאמין לה בשום אופן.
 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים