רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
שמאי רכב

שמאי רכב שמאי רכב הוא האדם שמעריך מבחינה כספית נזקים שנגרמו לרכבים כתוצאה מסיבות שונות. שמאי רכב מעריך גם את עלותן ושווים של כלי רכב שונ


ברוך
פורסם: 11/11/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית שמאי רכב

 

שמאי רכב

שמאי רכב הוא האדם שמעריך מבחינה כספית נזקים שנגרמו לרכבים כתוצאה מסיבות שונות. שמאי רכב מעריך גם את עלותן ושווים של כלי רכב שונים. לשמאי הרכב ולהערכה המקצועית שהוא מספק השפעה רבה על גובה הפיצויים שיקבל בעל רכב שנפגע. כמו כן להערכות השווי של השמאי השפעה רבה על עסקאות קנייה ומכירה של רכבים מסוגים שונים.


התמחות שבמסגרתה הוא עובד במקצוע ולאחר מכן הוא יכול להירשם בפנקס השמאים
הדרישה בשוק לשמאי רכב היא די קבועה אולם ניתן להניח שאם עליית של מספר הרכבים הנוסעים בכבישים חלה גם עלייה בדרישה לשמאים. בדומה לשמאי מקרקעין גם שמאי רכב נדרשים להיות בעלי ידע במספר תחומים וכמו כן התחום כולו מפוקח על ידי רשויות המדינה שמנהלות פנקס שבו נרשמים שמאי הרכב.  שמאי רכב יכול לעבוד באופן עצמאי או כשכיר. סביר ששמאי מתחיל ירצה להתחיל לעבוד כשכיר בחברה בכדי לצבור נסיון ולאחר מכן לעבוד כעצמאי כדי לפתח לעצמו קרירה מכניסה יותר. ברמה המקצועית שמאי רכב צריכים להיות מסוגלים לקבוע את מחירו של הרכב בדיוק רב כמו גם להיות בעלי יכולת להעריך נכונה נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מגורמים שונים.

במקרה של תאונה תוך שימוש ברכב שמאי רכב הוא זה שקובע את עלות הנזק שנגרם לרכב שלכם ותוצאה מכך את הסכום שתשלם חברת הביטוח לכם כפיצוי על הנזקים שנגרמו לרכב שלכם. מכאן שלשמאי רכב תפקיד מכריע בקביעת הפיצויים שינתנו לבעל רכב במקרה שבו נגרם נזק לרכבו.  שמאות רכב היא מקצוע שתהיה לא דרישה גם על פני טווחי זמן ארוכים. לכן מי שמעוניין במקצוע שכאשר מתבססים בו צפוי זרם קבוע של עבודה הוא יכול לבחור להיות שמאי רכב. ישנם אנשים שבוחרים לעשות הסבה מקצועית מתחומים שונים ובוחרים בשמאות רכב כמקצוע העתידי שלהם.  שמאי רכב יכול לעסוק במקצוע הן כשכיר והן כעצמאי. יש דרישה גם לשמאי רכב בשירות הציבורי. אם אתם רוצים לעסוק במקצוע שיש בו יציבות מבחינה תעסוקתית כדאי לכם שלקול להיכנס לתחום שמאות הרכב.


לשמאי הרכב יש את היכולת לקבוע את גובה הפיצויים שינתנו לאדם שרכבו נפגע. על כן לשמאי הרכב צריכה להיות רמה גבוהה של מקצועיות ויכולת לעשות את העבודה כהלכה. מכיוון שבתהליך שבו קשורה השמאות תלויים גורמים שונים כגון חברת הביטוח והאדם שרכבו נפגע על שמאי הרכב להיות מסוגל לספק את ההערכות הטובות ביותר.
שמאי רכב יכול להיות מקצוע מתגמל מבחינה כלכלית וגם מבחינות אחרות למי שחובב רכב ורוצה לשלב את התחום בחייו המקצועיים ובעולם העבודה שלו. שמאי רכב צריך להיות בעל ידע במספר תחומים הן בתחומים הטכניים שיאפשרו לו להעריך את הנזק לרכב מבחינה טכנית והן מבחינה משפטית.

 

banner
אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים