רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא קניית רכב

קנית רכב קנית רכב היא עסקה שעשויה להיות מסובכת מכה סיבות. למרות שקנית רכב הוא דבר חשוב וחיובי כאשר קונים רכב כדאי לשים לכמה דברים. יש

ברוך
פורסם: 1/27/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית קניית רכב

 

קנית רכב


קנית רכב היא עסקה שעשויה להיות מסובכת מכה סיבות. למרות שקנית רכב הוא דבר חשוב וחיובי כאשר קונים רכב כדאי לשים לכמה דברים. יש הבדל בין קנית רכב חדש למשומש ולא רק מבחינת השוני הרב במחירים. מעבר לשוני הגדול בין מחירו של רכב חדש למחירו של רכב משומש יש הבדל גם בכך שבקנית רכב משומש יש אלמנט גדול של אי ודאות לגבי ההיסטוריה של הרכב אותו אנו עומדים לרכוש וחשוב להיות מודעים לכך.


בכל מקרה לכל אחד מהדברים יש יתרונות וחסרונות. לקנית רכב חדש יש יתרון גדול בכך שקונים רכב ישירות מהיבואן וברור לנו שהוא חדש לחלוטין ויתר על כן אנו נהנים מאחריות היבואן על תקלות ברכב לתקופה שיכולה להגיע גם לשלוש שנים. יחד עם זאת מחירו של רכב בישראל גבוה מאוד וזוהי הוצאה כבדה. מה גם שמחירו של רכב חדש יורד בצורה דרסטית מרגע עזיבת הרכב את מחסני היבואן. מחירו של רכב בן שנה לעומת רכב חדש מאותו דגם בדיוק יכול להיות נמוך ביותר מעשרה אחוזים. לכן מבחינה כלכלית קנית רכב חדש ישירות מהיבואן היא לא עסקה טובה במיוחד. אולם האלמנט הרגשי ותחושת הבטחון כנראה עושים את ההבדל ורבים רוכשים מכוניות חדשות.


קנית רכב משומש היא דבר שיש בוא אלמנט לא קטן של מזל. כאשר רוכשים רכב יד שנייה אנו נמצאים בחוסר ודאות לגבי ההיסטוריה של הרכב ואנו תלויים במה שמוכר הרכב מספר לנו כמקור מידע כמעט בלעדי. נוסף על כך בגלל שהידע של רוב האנשים ברכב אינו רב קיימת תופעה נרחבת של אנשים המנסים להונות אחרים ולמכור רכבים תקולים אשר עברו תאונות כאילו היו רכבים ללא רבב. מגוון ההונאות והטריקים בשוק רכבי יד שנייה גדול למדי.

דברים אלה משפיעים על תחושת הבטחון בעת קניית רכב משומש. בשנים האחרונות התפחה תופעת הליסינג מה שהביא לשוק מספר גדול של רכבים די חדשים שניתן לקנות במחירים יחסית זולים. יחד עם זאת גם כאן הפתח להונאות, שטיקים וטריקים די פרוץ אולם ניתן להניח שחברה גדולה תשאף לשמור על המוניטין שלה ולא תסכן אותו עבור כמה עשרות אלפי שקלים. בכל מקרה בעת קנית רכב משומש חשוב לבדוק טוב את הרכב ויותר מכך את המוכרים עצמם. עוד מומלץ לקחת את הרכב לבדיקה לפני קנייה במכון בדיקת רכב אמין ועדיף במקום מרוחק יחסית. כבר היו בעבר מקרים בהם סוחרי רכב שילמו לבודקי רכב כדי שינפיקו דו"חות חיוביים לכלי רכב לא תקינים בעליל.


לסיכום כדאי לשקול טוב את צעדיכם לפני קנית רכב. בהנחה שרוב האנשים לא נהנים ממשאבים כספיים בלתי מוגבלים רצוי לשקול אם קנית רכב חדש היא הדבר הטוב ביותר. ואם החלטתם לקנות רכב משומש בדקו טוב מאוד את הרכב אותו אתם רוצים לקנות.
 

אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים