רכב

רכב | פרסם כאן
 
 
 
 
מאמר בנושא מכוניות

מכוניות מכוניות הוא שם כולל לכלי רכב שמטרתם העיקרית היא הובלה של נוסעים ממקום למקום. במהלך המאה ה-20 התפתחה המכונית והפכה לכלי התחבורה

ברוך
פורסם: 1/27/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית מכוניות

 

מכוניות


מכוניות הוא שם כולל לכלי רכב שמטרתם העיקרית היא הובלה של נוסעים ממקום למקום. במהלך המאה ה-20 התפתחה המכונית והפכה לכלי התחבורה הנפוץ ביותר בעולם. המהפכה החלה עם השימוש במנוע בעירה פנימית שמשתמש בדלקים פוסלים ככוח המניע של כלי הרכב. מהפכה נוספת התרחשה בארה"ב כאשר הנרי פורד מייסד חברת המכוניות פורד החל לייצר מכוניות בייצור המוני ובמחיר שאפשר גם לאדם מן השורה לרכוש כלי רכב. מאז הלך ותפס האופן החדש של תנועה ותחבורה תוך שימוש במכוניות תאוצה רבה וכיום מאות מיליוני מכוניות נמצאות בשימוש ברחבי העולם. כל שנה נמכרות כמה עשרות מיליוני מכוניות חדשות.


מכוניות התבררו ככלי תחבורה זמין וזול ומעל הכול כלי תחבורה המאפשר חופש תנועה פרטי לאנשים. מכוניות בעלות זולה יחסית בני אדם במקומות רבים בעולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש כלי תחבורה יעיל וזמין שיכול לשרת אותם בצורה טובה מאוד. היתרון הגדול של המכוניות הוא שמבחינת הנוחות ומענה על צרכי הלקוח המכונית היא כלי תחבורה יעיל. במונחים של עלות ותועלת כלכלית מכוניות מספקות תמורה טובה מאוד. למרות פיתוח מוגבר של אמצעי תחבורה ציבורית טובים מאוד אין עדיין תחליף לנוחות ולחופש שמספקת המכונית.


כיום שוק הרכב הוא מפותח כל כך שהמכונית הפכה לקומודיטי כלומר למוצר שבו אין הבדל רב בין סוגים שונים של מוצרים המיוצרים על ידי יצרנים שונים. דווקא התפתחויות בשדה של הגנת הסביבה וההכרה ששריפה של דלקים פוסילים פוגעת בסביבה הגלובלית הגיעו להכרה שיש צורך לצמצם את ההשפעה של הזיהום שנפלט ממכוניות ואת ההשפעה של מכוניות על איכות הסביבה. כיום הדבר החם הוא פיתוח מכוניות המשתמשות באנרגיה מתחדשת או במכוניות הצורכות הרבה פחות דלק.

זהו כנראה העתיד של תעשיית המכוניות. את העבר של תעשיית המכוניות ניתן לראות ביתר שאת במדינות המערב התיכון של ארה"ב ובעיקר במדינו כגון מישיגן, אוהיו ובעיר דטרויט. תעשיית המכוניות האמריקאית לא השכילה להתפתח עם הזמו ולשנות את מה שנדרש בכדי להתמודד בתחרות בשוק המכוניות בסוף המאה ה-20 ובתחילת המאה ה-21. תעשיית המכוניות האמריקאית נתקלה בתחרות עזה מצד יצרניות הרכב היפניות שגם לקחו את הבכורה כמובילות תעשיית הרכב העולמית.


עתידה של תעשיית הרכב האמריקאית הוא כנראה בפיתוח של מכוניות ידידויות יותר לסביבה וסטייה מייצור של מכוניות גדולות ובעלות מנועים גדולים שצריכת הדלק שלהן גבוהה מאוד. תעשיית הרכב האמריקאית תאלץ לשנות את המיקוד של בצורה שעדיין לא לגרמי ברורה אם יש לה שאיפה כלשהי לחזור ולהיות גורם משמעותי בתעשיית המכוניות העולמית. תעשיית הרכב האמריקאית נמצאת כרגע תקופה של התרסקות ובנייה מחדש ומספר רב של חברות ניזונות מכספי הממשל האמריקאי להמשכת פעילותן.

 

banner
אופנועים  , מחירון רכב  , מכוניות  , משאיות  , פורום רכב  , רכב שטח  , רכבים